معرفی دانشگاه پیام نور و طرح ارشد فراگیر پیام نور

 

درباره دانشگاه پیام نور

دانشگاه دولتی پیام نور به عنوان بزرگترین شبکه آموزش عالی کشور و چهارمین دانشگاه دنیا با نظام آموزشی مبتنی بر آموزش باز (open university) می باشد. آموزش باز، نظام آموزشی است که با بهره‌گیری از فناوری آموزشی، استفاده از کتاب‌های درسی خود آموز و دانشجو محور در یادگیری، ضرورت حضور دانشجو در کلاس‌های درسی را کاهش می‌دهد.

نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور

به داوطلبان اجازه داده می شود تا در رشته انتخابی ترم یک دانشگاه به عنوان دانش پذیر ثبت نام نمایند و در صورت کسب حد نصاب های علمی و قبولی در آزمون سنجش از دروس ترم یک دانشگاه از دانش پذیری به دانشجوی رسمی تبدیل وضعیت یافته و ادامه تحصیل داوطلبان در ترم دوم از طریق طرح ارشد فراگیر پیام نور میسر خواهد بود.

تفاوت فراگیر و کنکور

دانشپذیر در طرح ارشد فراگیر پیام نور از استرس رقابت سنگین به دور بوده و کتب مرجع امتحانی بین ۴ تا ۶ کتاب می‌باشد که در صورت پذیرش به عنوان واحد‌های ترم اول دانشگاه مورد قبول واقع می‌گردد و دانشجو به ترم دوم تحصیلی وارد خواهد شد. این در حالی است که در کنکور سراسری کارشناسی ارشد دانشجویان بایستی منابع متعدد دوره ۴ ساله لیسانس را مطالعه نمایند و پس از قبولی تازه به ترم اول وارد می‌شوند.

مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور:
👇👇👇👇👇👇👇👇👇

♦️ارائه مدرک تحصیلی معتبر مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

♦️شهریه بسیار مناسب تحصیل و کمتر از دیگر دانشگاه ها

♦️امکان تعیین محل آزمون به دلخواه دانشجو و یا تغییر آن به تمام شهرهای کشور و یا خارج از کشور

♦️ارائه دروس به سه صورت عادی،خودخوان و الکترونیکی در سراسر کشور

♦️امکان استفاده از معافیت تحصیلی

♦️ امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های سراسری و آزاد

♦️امکان تحصیل دو رشته همزمان ( یک رشته کارشناسی و یک رشته ارشد)

♦️امکان ادامه تحصیل برای دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در رشته ای غیرهمنام با رشته کارشناسی در مقطع ارشد دارند.

♦️رتبه اول کیفیت آموزشی در کشور و رتبه دوم در آسیا و رتبه ششم در جهان بین دانشگاه های باز و از راه دور

عناوین رشته ها:

موسسه آموزش عالی آزاد برهان با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مجری دوره آمادگی آزمون طرح ارشد فراگیر پیام نور اقدام به برگزاری کلاس های حضوری در رشته های مذکور نموده است:

روانشناسی عمومی، روانشناسی تربیتی، حقوق، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت MBA، حسابداری، مشاوره، پژوهش هنر، بیوشیمی، مهندسی صنایع، برنامه ریزی درسی، معماری …

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت زمان مشاوره رایگان از کارشناسان موسسه، با شماره های ۳۶۷۰۱۲۹۳-۰۳۱ و ۳۶۷۰۱۲۹۴-۰۳۱ تماس حاصل نمائید و یا کد “۴” را به سامانه ۳۰۰۰۶۰۶۲ ارسال نمائید.